יישור שיניים שקוף

רבים רוצים שיהיו להם שיניים מושלמות, כמו שרואים בסרטים או בפרסומות, שמסודרות בקשת ישרה ואחידה. אבל המציאות היא שהשיניים צומחות איך שבא להן: לעיתים רחוקות הן מושלמות באופן טבעי, ולרוב יש בהן פגמים אסתטיים או רפואיים: שיניים בולטות, שיניים צפופות, רווחים בין שיניים קדמיות, חוסר סימטריה בין קשתות השיניים ועוד – כל אלה מצבים אורתודנטיים נפוצים שמנפצים עבור רבים את חלום השיניים הישרות והסימטריות.

החדשות הטובות הן שכבר לפני זמן רב פותחו שיטות יישור שיניים, והחדשות הטובות עוד יותר הן שכיום, בזכות הטכנולוגיה שמאפשרת יישור שיניים שקוף, ניתן ליישר את השיניים מבלי שאף אחד יידע. כך כמעט כל אחד וכל אחת יכולים ליהנות משיניים ישרות וחיוך יפה ואסתטי.

הכירו את הקשתיות השקופות של חברת INVISALIGN

כשחושבים על אדם שעובר יישור שיניים, בדרך כלל מדמיינים נער או נערה, כאשר על השיניים מודבקות קוביות מתכת קטנות שביניהן מחבר מעין חוט מתכת דק. זו האסוציאציה הראשונה לטיפול יישור שיניים, משום שבמשך שנים טיפולי יישור שיניים היו מיועדים בעיקר לבני נוער והתבצעו באופן הזה (לעיתים בתוספת רסן חיצוני וכדומה). גם מבוגרים יכלו לבצע יישור שיניים בשיטה הזו, אבל רבים בחרו שלא לעשות זאת בגלל מבוכה מן המראה החיצוני.

כיום, גם בני נוער אבל גם יותר ויותר מבוגרים פונים ליישור שיניים – במיוחד כאשר כיום ניתן לעשות אותו בצורה כמעט לגמרי בלתי נראית, בעזרת הקשתיות השקופות.

קשתיות שקופות הן מעין פלטות נשלפות עשויות מחומר תרמופלסטי, שמותאמות לכל מטופל באמצעות טכנולוגיה חדשנית, ממוחשבת ותלת ממדית. הן מופקות לאחר סריקת חלל הפה של המטופל, הכנה וירטואלית של שלבי הטיפול ע"י האורתודנט והצורה הסופית של השיניים שאמורה להתקבל בסופו. 

במסגרת טיפול יישור שיניים שקוף יש להרכיב את הקשתיות במשך רוב שעות היממה, והן מזיזות את השיניים בצורה הדרגתית ואיטית לפי התוכנית שהוכנה מראש. ניתן להסיר אותה למספר שעות מצומצם מדי יום על מנת לאכול, לשתות ולצחצח שיניים (בערך לשעתיים לכל היותר). מדי יום צריך לנקות אותן, ומדי כשבועיים יש להחליף את הקשתיות לסט הבא בתור בהתאם להוראותיו של הרופא המטפל.

יתרונותיהן של הקשתיות השקופות

  • בראש ובראשונה העובדה שהן שקופות ולפיכך כמעט בלתי נראות כלפי חוץ. אם בעבר מבוגרים היו נבוכים לעבור טיפול יישור שיניים משום שחששו מן המראה החיצוני של הקוביות על שיניהם, הרי שכיום יישור שיניים שקוף לא פוגע כלל במראה החיצוני.
  • קשתיות שקופות הן גם קלות משקל ולא מפריעות למטופל בזמן הדיבור או פתיחת הפה.
  • הן ניתנות לשליפה באופן עצמאי בכל זמן שהמטופל רוצה בכך.
  • הו מאפשרת שמירה טובה יותר על היגיינת הפה, השיניים והחניכיים, משום שניתן לשלוף אותן, לצחצח שיניים כרגיל ולהחזיר אותן למקומן.
  • עוד יתרון על פני השימוש בקוביות הוא שהקשתיות השקופות לא מותירות סימנים או כתמים על השיניים לאחר ההורדה בסיום הטיפול.

האם יישור שיניים שקוף כואב?

לא, הטיפול לא כרוך בכאב כלל. התחושה היחידה המורגשת היא של אי נוחות קלה, בשל העובדה שהקשתיות השקופות "לוחצות" מעט על השיניים במטרה להזיז אותן, וגם לתחושה הזו מתרגלים.

כמה זמן נמשך טיפול יישור שיניים שקוף?

באופן כללי טיפול יישור שיניים שקוף נחשב קצר יותר מטיפול יישור שיניים מסורתי ואורך כשנה. יחד עם זאת, בתלות במאפיינים האינדיבידואליים של כל מטופל וכן בתלות ברמת המורכבות של המקרה, יתכן שהטיפול יתארך בהתאם להתקדמותו. 

חשוב להדגיש שתוצאות הטיפול יושגו מהר יותר והטיפול יתקצר ככל שהקשתיות יישארו במקומן זמן רב יותר. מטופלים שלא יקפידו על הרכבת הקשתיות השקופות על פי הנחיות הרופא עלולים להגיע לתוצאות הרצויות בפרק זמן ארוך יותר. 

לעיתים גם ייתכן צורך בהמשך שימוש בקשתיות השקופות לזמן מה על מנת להרגיל את השיניים למנח החדש ולמנוע מהן לשוב למנח הקודם (שלב הקיבוע). בתקופה זו השימוש נעשה במשך פחות שעות ביממה (למשל, רק בזמן השינה).

מתי מורגשות התוצאות של יישור שיניים שקוף?

ברגע שמרכיבים בפעם הראשונה קשתיות שקופות, השיניים מתחילות להתיישר בהדרגתיות ובאיטיות. יחד עם זאת, ולמרות שכבר מורגש מעין לחץ קל על השיניים, בחודשים הראשונים של הטיפול השינוי עדיין לא נראה לעין. רק לאחר מספר חודשים ההבדל מספיק בולט כדי שניתן יהיה להבחין בשיפור.

יישור שיניים בלתי נראה

יישור שיניים שקוף כפי שתואר לעיל מתאים לרוב המטופלים המעוניינים ליישר את שיניהם, לרבות מבוגרים ובני נוער. הקשתיות שבהן נעשה שימוש דקות ושקופות, ולפיכך הטיפול בעזרתן פשוט, נוח, בלתי מורגש ובלתי נראה. הן גם לא פוגעות בדיבור או בתפקוד יומיומי של הפה. למעשה, אם אדם אחר לא יודע שעל השיניים של המטופל מורכבת קשתית שקופה, הוא יתקשה לשים לכך לב.

בשורה התחתונה, כל עוד תוכנית הטיפול מבוצעת ומלווה על ידי אורתודנט/ית ורופא שיניים בעלי מומחיות וניסיון, יישור שיניים שקוף בעזרת קשתיות שקופות הוא השיטה הנוחה ביותר לביצוע יישור שיניים כיום.

רוצים לדעת עוד על יישור שיניים שקוף?

אם תרצו לקבל פרטים נוספים או לתאם תור, התקשרו: 04-6515506

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​